تبلیغات
مطالب اجتماعی و .................................... - قانون جذب...؟؟؟

مطالب اجتماعی و ....................................

قانون جذب همانند قانون جاذبه و سایر قوانین علمی قانونی نیست كه به رسمیت شناخته شود و تنها عده‌ای از مردم به آن معتقد هستند. این عده معتقدند كه آن یك قانون انتزاعی است و به طور خلاصه بیان می‌کند که هر آنچه در ذهن انسان تصور شود اعم از خوب یا بد، زشت یا زیبا و ... در دنیای واقعی نمود خواهد یافت. سرعت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به شدت تمرکز روی آن موضوع و وضوح تصویر آن در ذهن بستگی دارد.در واقع خواسته هایی که تصور می شوند باید به گونه ای باشند که بتوان آنها را در ذهن حس و باور نمود.

طبق این قانون، که در کتاب های مقدس ادیان مختلف نیز (البته نه تحت عنوان همین نام) در مورد آن ذکر شده: هنگامی که انسان آرزوی چیزی را دارد، سراسر کیهان همدست می شود تا بتواند این آرزو را تحقق بخشد.

شاید بتوان فیلم راز را محفلی برای تعریف و شناساندن این موضوع به دنیا دانست. این عبارت اگرچه پیش از بوجود آمدن این فیلم نیز وجود داشته است ولی ساخت این فیلم شهرت آن را صدچندان نمود.

بنا به تعبیر یكی از افراد حاضر شده در این فیلم قانون جذب مختصراً در این جمله تعریف می‌شود: "افكار، تبدیل می‌شوند به، اجسام!" و باز به تعریف شخص دیگری در این فیلم این جمله بدین معنیست كه هرآنچه را كه به آن فكر می‌كنی، بوجود خواهد آمد! كه البته همانطور كه در ابتدا نیز گفته شد این قانون، تنها یك رابطه‌ایست كه عده‌ای بین افكار و رخدادهای زندگیشان به آن معتقد هستند چرا كه در غیر این صورت معتقد بودن محافل علمی جهان به چنین جملاتی بسیار بعید است.نوشته شده در یکشنبه 15 آبان 1390 ساعت 07:16 ب.ظ توسط عسل بلورچی نظرات |


Design By : Pichak